zielone listki naklejka

Zielone listki dla kierowców

Już 4 czerwca 2018 zaczną obowiązywać przepisy, wymagające od świeżych kierowców poruszania się pojazdami oznakowanymi zielonym listkiem. Zgodnie z przepisami może to być bądź naklejka z zielonym listkiem naklejana na cały okres próbny lub przyssawka z zielonym listkiem, którą można wielokrotnie przyczepiać do szyby i zdejmować, gdy tylko jest taka konieczność – ma to szczególne znaczenie gdy pojazd jest dzielony przez kilku kierowców, bardziej doświadczonego, który nie jest zobowiązany do poruszania się z zielonym listkiem oraz takiego, który dopiero co uzyskał uprawnienia i ma obowiązek przez 8 miesięcy poruszać się z takim oznaczeniem.

naklejka z zielonym listkiem
Naklejka z zielonym listkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kierowca, który dopiero co uzyskał uprawnienia będzie ograniczony całą serią obwarowań. Maksymalna prędkość z jaką będzie mógł się poruszać w okresie próbnym to na obszarze zabudowanym 50 km/h, a poza nim 80 km/h. Na autostradach i drogach ekspresowych limit prędkości będzie wynosił 100 km/h. Naklejka lub przyssawka z zielonym listkiem będzie sygnałem dla służb, że pojazdem kieruje młody stażem kierowca, którego obowiązują owe ograniczenia.

Przepisy miały wejść w życie już w roku 2013 były wielokrotnie przekładane w czasie w związku z faktem, że są ściśle powiązane z tzw. Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców (CEPIK), która to wciąż nie była gotowa do wdrożenia. CEPIK jest już w dużym stopniu gotowy, więc tym razem zmiany wejdą w życie.

KUP ZIELONE LISTKI ZGODNE Z WYMAGANIAMI

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *